6.2 C
İstanbul
2 Şubat 2023, Perşembe
spot_img

Yapay Rahimde Canlı Üretimi

Yapay Rahimde Canlı Üretimi

Sadehayat.com

Japonya’da etik tartışmalara yol açan bir araştırma yürütülüyor. Fetus halindeki keçiler “üretilen “yapay rahimde” yapay kan ve amniyo sıvısı ile beslenerek 3 hafta “yaşatıldı.” Jinekoloji uzmanlarının yürüttüğü çalışmanın gelecekte hayvan üretimi ve kısırlık tedavileri için bir alternatif olması planlanıyor.

İnsanoğlunun yapay ve kontrol edilebilir hayata karşı duyduğu merak her geçen gün tehlikeli bir şekilde artıyor. Gelecekte böyle bir teknolojinin hayvan üretimi veya rahim kusuru olan kadınlarda kullanılmasının nelere yol açabileceğini tahmin etmek güç.

Bilimsel araştırmalar hamilelik boyunca anne ve çocuk arasındaki fizyolojik ve duygusal geçişlerin, kurulan bağların var olduğunu kanıtlamıştır. Ayrıca bir canlıyı, birçok inançta ve İslam’da “cennet misali” olarak bilinen anne rahminden mahrum bırakmak, gelecek nesillerin ruh ve beden sağlığı açısından ciddi sonuçlar doğuracaktır.

Kaynak: beforeitsnews.com

Sade Hayat
Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

[td_block_social_counter facebook="441147939243524" twitter="sadehayatcom" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Bizi Takip Edin" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" instagram="sadehayatcom"]

Son Yazılar

Gönder
Yardım?
Sade Hayat ile sohbet
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?