Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 2012 Bilimsel Programı Açıklandı

0
192

(Sadehayat.com)

28 – 30 Eylül 2012 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 2012 (UKTS 2012) bilimsel programı açıklandı. (Program için tıklayınız)

Programda 12 ülkeden 22 biliminsanının araştırmaları sunulacak. Ayrıca modern bilimsel çalışmalar ile desteklenen İbn-i Sina Tıbbı Atölyesinin de dahil olduğu programda 15 sunum ve 3 özel oturum yer alıyor.

Dünyada alanında tek olan Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 2012′nin açılışı ise oldukça renkli. 2011 yılında da açılışı onurlandıran  Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi sayın Emine Erdoğan’ın katılması bekleniyor. Ayrıca konuklar arasında Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun tıp doktoru eşi Dr. Sare Davutoğlu, TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın özel doktoru Prof. Dr. Cevdet Erdöl, 2011 Kasım’ında çıkan ‘Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp’ KHK’sı sonrasında yoğun bir çalışmanın başında bulunan T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Şencan ve Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Uygulamaları Dairesi Balkanı Dr. Zafer Kalaycı da bulunuyor.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı Ulusal Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Merkezi, Araştırma ve Yayınlar Başkanı Dr. Muhammed Khalil, Doğu Finlandiya Üniversitesi Fizyolooji Bölümü Başkanı ve 30 yıldır okutulan ünlü Fizyoloji Ders Kitabı yazarı Prof. Dr. Osmo Hänninen, binlerce doktorun üyesi bulunduğu ZAEN Alman Ulusal Doğal ve Tamamlayıcı Tıp Derneği Başkanı Dr. Rainer Stange, İsviçre’den Ulusal Hirudoterapi (Sülük Tedavisi) Akademisi Başkanı Dr. Dominique Kähler ve Hindistan Aligarh İslam Ünversitesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü başlanı Prof. Dr. Wamiq Amin katılan değerli konuklar arasında yer alıyor.

Sempozyum bitiminde ise katılımcılara bir atölyeye daha katılma imkanı var. Britanya’da Kupa Terapisi konusunda çalışamlar yapan British Cupping Society (BCS – Britanya Kupa Terapisi Derneği) ve NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü tarafından düzenlenen ‘Tıbbi Kupa Terapisi Atölyesi’ sempozyuma özel bir fırsatla katılımcılara sunuluyor.

İlgi çekici gezi programlarının da dahil edildiği etkinlik İstanbul’un bir zamanlar olduğu gibi yeniden geleneksel bilginin bir merkezi haline getirebilecek nitelikte. Ancak en büyük farkı bu bilim yaklaşımının modern anlayışla ustaca harmanlanmış olması. Zira sempozyumun ana teması ‘Kanıta Dayalı Geleneksel Tıp’.’Tıbbi Kupa Terapisi Atölyesi’ katılımcılara özel bir fırsatla sunuluyor.

Geleneksel tedavi yöntemler hakkında yapılan çağdaş araştırmaların ilgililere sunulduğu sempozyum Haliç Kongre Merkezi’nde 28 – 30 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kaynak: http://www.gelenekseltip.com/uluslararasi-kupa-terapisi-sempozyumu-2012-bilimsel-programi-aciklandi