10.5 C
İstanbul
28 Ocak 2023, Cumartesi
spot_img

Aşı Yaptırmak İstemeyen Aileler Hakarete Uğruyor

Aşı Yaptırmak İstemeyen Aileler Hakarete Uğruyor

Sadehayat.com

Amerika’da çocuğuna aşı yaptırmak istemeyen annelerin paylaşımda bulunduğu bir facebook sayfasında ilginç bir iddia ortaya atıldı. Çocuğuna nörotoksik kimyasallar ve biyolojik ajanlarla dolu aşıları yaptırmak istemeyen anneye bir hemşire tarafından “sefil” notu bırakıldı.

Bu Agresif Tutum Tıp Sisteminin Mirası

Hemşirenin bu tutumu aslında tıbbi uygulamaları sorgulayan ve seçici davranmaya çalışan herkese karşı kullanılanılıyor.

Çocuğuna aşı yaptırmak istemeyen ebeveynler dünyanın hemen her yerinde doktorlar ve sağlık personeli tarafından ağır ithamlara maruz kalıyorlar. İşte aşı yaptırmak istemeyen ailelerin maruz kaldığı hakaretlere birkaç örnek:

• Siz toplumun parazitlerisiniz.

• Bu kadar sorumsuzluk görülmüş şey değil.

• Çok kötü bir annesin!

• Sen doktor değilsin, anlamazsın.

• Çocuğun aşısız okula gidemez.

• Çocuğun bu hayat kurtaran aşıları olmazsa “ölecek”.

• Aşı yaptırmayarak toplumun bağışıklığını tehdit ediyorsun.

• İnternetten kulaktan dolma bilgiler edinmişsin. Beynini yıkamışlar!

• Bilimden anlamıyorsun.

• Çocuğunun geleceğini bir inat uğruna hiçe sayıyorsun.

• Cahilliğin çocuğunun başına iş açacak.

Bunun dışında aşı yaptırmadığı için sağlık sisteminden atılmaya çalışılan aileler de cabası. Sistem koşulsuz şartsız doktorunuza “itaat” etmenizi istiyor. İşin en acı yanı ise, doktorların aşı kaynaklı yan etkileri saptayabilecek yeterlilikte olmaması. Şunu unutmayın, hiçbir sağlık personeli çocuğunuzun geleceği hakkında sizin kadar endişeli veya sorumluluk sahibi olamaz.

Aşılar hakkında araştırın ve okuyun. Bilgilenin. İstatistikler gösteriyor ki daha düşük eğitim düzeyine sahip aileler çocuklarına aşı yaptırmayı tercih ediyorlar.

Birkaç ipucu:

1. Haklarınızı bilin. Ülkenizdeki sağlık yönetmeliğini okuyun.

2. Aşı içeriklerini araştırın.

3. Aşıların yan etkilerini öğrenin.

4. Doktorun veya sağlık personelinin muhtemel psikolojik baskısına hazır olun.

Kaynak: Vactruth.com

Sade Hayat
Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

[td_block_social_counter facebook="441147939243524" twitter="sadehayatcom" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Bizi Takip Edin" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" instagram="sadehayatcom"]

Son Yazılar

Gönder
Yardım?
Sade Hayat ile sohbet
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?