12.6 C
İstanbul
25 Ekim 2021, Pazartesi

Satın Al

spot_img

Artık Zayıflamak İçin de Aşı var

(Sadehayat.com)

Zayıflamak için de aşı üretildi. Yeni teknolojinin son ürünlerinden olan bu aşı, tamamen sağlıksız, aşırı yağlı ve fast food yiyeceklerle beslenilmesine rağmen zayıflama vaadinde bulunuyor. “Ne pahasına olursa olsun zayıflama” fikri bir çok insan için şimdiden cazip bir hal aldı bile.

Zayıflama aşısının sağlık üzerine uzun dönem etkileri tartışma konusu.

Obezite hastalarında kullanılması planlanan aşı, bağışıklık sistemini yanıltarak kilolarla savaşıyor. Testler sırasında farelere tek bir aşı yapıldı ve buna rağmen vücut ağırlıklarının yüzde 10’unu kaybetmeyi başardılar.

Kilolarınızın Tek Suçlusu: Somatostatin Hormonuymuş meğer!

Yeni üretilecek bu aşının mekanizması vücutta şöyle işliyor: Aşı bağışıklık sistemini kandırıyor ve somatostatin ismi verilen bir hormona karşı antikor üretiyor. Somatostatin beyin ve sindirim sistemi tarafından üretilen bir hormon. Bu hormon diğer hormonları engelleyerek vücudun kilo almasına ve metabolizmanın yavaşlamasına neden oluyor.

Aşı ile birlikte üretilmeye başlayan antikorlar somatostatin hormonunu durduruyor. Böylece metabolizma hızlanıyor ve zayıflama sağlanıyor.

Yeni çıkan tüm aşılarda olduğu gibi bu aşının da uzun dönemde yan etkileri bilinmiyor.

Kaynak: Stargazete

Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

Bizi Takip Edin

11,853BeğenenlerBeğen
918TakipçilerTakip Et
2,172TakipçilerTakip Et

Son Yazılar