Tıbbi Kupa Terapisi Eğitimi Başlıyor!

0
314

01.07.2014_tkt_etkinlik

NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü ve Britanya Kupa Terapisi Topluluğu (British Cupping Society) tarafından verilen Tıbbi Kupa Terapisi Eğitimi yoğun ilgi nedeniyle 01 – 02 Mart 2014 tarihlerinde İstanbul'da, 22-23 Mart 2014 tarihinde ise Ankara'da (veya Gaziantep) düzenlenecek.

45 saatlik bir sertifika programı olan bu eğitim tıp profesyonelleri tarafından hazırlanmış olup İngiltere ve diğer Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerli. Teorilerin paylaşılacağı ve uzman bir ekip gözetiminde aktif katılım imkânı ile uygulamaların yapılacağı bir müfredatı kapsayan bu eğitim sağlık profesyonellerine özel olarak tasarlandı.

Kursiyerler uzmanlar gözetiminde pratik yapma, gözlemleme ve soru sorma fırsatı yakalayacaklar. Eğitim sonunda katılımcılar Avrupa Birliği ülkelerinde “Kupa Terapisti” olarak tanınabilecekler.

Kursiyerler bu eğitim ile Türkiye’de gelişmekte olan Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif (GTA) Tıp alanına yetkin bir giriş yapma imkânı bulacaklar. Bu sayede tüm sağlık çalışanları GTA Tıp konusundaki hizmet alanlarını geliştirebilme imkanı bulmuş olacaklar. Türkiye’de yılda yaklaşık 100.000 kişi Kupa Terapisi uygulamasını tercih ediyor.

Siz de Tıbbi Kupa Terapisi Sertifika Programı ile ülkemizde gelişmekte olan bu yeni hizmet alanında nitelikli bir eğitimle yer bulabileceksiniz.


Kayıt olmak için http://www.nhi.com.tr/tibbi-kupa-terapisi-programi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.