Kupa Terapisi (Hacamat) Semineri

1
243

(Sadehayat.com)

10. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali’ne Sade Hayat Derneği Kupa Terapisi Semineri ile katılıyor.

İslam dininde büyük önemi olan bir tedavi yöntemi olan kupa terapisi hacamat terapisi ismiyle de anılıyor. Hz. Muhammed (s.a.v.) bizzat kendisi hacamat olmuş ve tavsiye etmiştir.Tüm dünyada Hacamat Terapisine son zamanlarda gitgide artan bir ilgi var. Bu terapi tüm dünyada tamamen doğal, güvenli, ucuz, etkili, kısa sürede sonuç veren ve yan tesirsiz olmasından dolayı tercih edilmektedir. 12 Haziran 2009, Cuma günü saat 15:30’da Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde gerçekleştirilecek olan seminerde Sade Hayat Derneği Başkanı, Sertifikalı Kupa Terapisti Faruk Günindi konu hakkında bir sunum gerçekleştirecek.

Seminer programının yurtdışında da konukları olacak. İngiltere’de kupa terapisi hakkında çalışmalar yapan British Cupping Society İngiltere Kupa Terapisi Derneği)’den iki doktor konuk olacak. St. George’s Üniversitesi’nden Doç. Dr. Ahmed Younis ve East Anglia Üniversitesinden Fizyoterapist Dr. Kaleem Ullah.

Dr. Ahmed Younis seminerde bir sunum gerçekleştirecek. Seminerde Türkiye’de ve dünyada Hacamat Terapisinin durumu da ele alınacak. Hacamat Terapisi’nin tanımı, faydaları ve yapılan yeni klinik deneylerin şaşırtıcı sonuçlarının da konuşulacağı seminere giriş ücretsizdir.

Bilgi için: British Cupping Society – Sade Hayat Derneği

[dm]8[/dm]

1 Yorum

  1. evet bende bu hacamat olayını biliyorum.küçükken hatırlıyorum babanem hacamat yaptırırdı boynuzlarla sırtından kan aldırırdı ama bunu senede 1 kere ve ayın dolunay olması gerekiyordu ben böyle hatırlıyorum.babanem hacamat yaptırdıgında o seneyi çok rahat geçirdigini söylerdi.saygılarımla