9.6 C
İstanbul
28 Ocak 2023, Cumartesi
spot_img

Yönetmelikler hazır; Geleneksel Tıp Uygulamaları Yasallaşıyor

11.27.2013_geleneksel_tip

sadehayat.com

Sağlık Bakanlığı, Kasım 2011'de başlayan süreçte önemli bir aşamayı daha geçiyor. 14 farklı Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif (GTA) Tıp uygulaması hakkında yönetmelik çalışmaları tamamlanıyor. Yönetmelikler 28 Kasım 2013, Perşembe günü saat 10:00'da Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla yapılacak basın toplantısı ile halka duyurulacak ve Türkiye Geleneksel Tıp konusunda yepyeni bir döneme girecek.

Aralarında Kupa Terapisi'nin de bulunduğu Sülük Tedavisi, Fitoterapi, Hipnoterapi, Refleksoloji, Osteopati, Kayropraksi gibi 14 GTA Tıp uygulaması Türk halkının hizmetine sunuluyor. Bir çoğu bu topraklarda doğmuş ve gelişmiş bu tedavi yöntemleri konusunda dünyanın oldukça gerisinde kalan Türkiye, bu konuda ilk ve en önemli yasal adımı atıyor.

Türkiye'de 2007'den bu yana Kupa Terapisi, Sülük Tedavisi ve Açlık Terapisi konlarınnda eğitimler ve yönetmelik çalışmaları yapan ve Türkiye'de Kupa Terapisi'nin tanınabilir hale gelmesini sağlayan Dr. Aidin Salih ve onursal başkanlığını yürüttüğü NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü sürecin her aşamasında çalışmalara büyük destek verdi. Kupa Terapisi gibi halkın her kesimi tarafından bilinen ve tercih edilen Geleneksel Tıp uygulamaları konusunda tatmin edici bir sonuç çıkmayacağı konuşulsa da, bu yasal düzenlemeler  Türkiye'nin büyük bir değeri olan Geleneksel Tıbbın çalışılması, eğitiminin ve uygulamalarının yapılabilmesi için önemli bir başlangıç olacak.

Sade Hayat
Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

[td_block_social_counter facebook="441147939243524" twitter="sadehayatcom" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Bizi Takip Edin" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" instagram="sadehayatcom"]

Son Yazılar

Gönder
Yardım?
Sade Hayat ile sohbet
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?