Beslenme Tıbbı Semineri

0
209

beslenme_tibbi_semineri
Sadehayat.com

Beslenme Tıbbi uzmanı Prof. Dr. Micheal HAMM Türkiye’ye geliyor. Doktorlara yönelik düzenlenen bu özel eğitimime katılmak isteyenler aşağıda verilen bilgilerden istifade edebilir.

Dünyanın birçok yerinde doktorlar OBEZİTE hastalığına çözüm bulmaya çalışıyor. Standart diyet uygulamaları tek başına kısa vadede başarılı gibi görünse de orta ve uzun vadede başarısız oluyor. Obezite gibi birçok hastalık direkt olarak ya da dolaylı yoldan beslenme tarzı ve besin kalitesi ile ilişkilidir.

Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de obezite konusunda devlet destekli sağlık politikaları üretilmeye çalışılıyor. Obezite konusunda genel beslenme tavsiyeleri iyi niyetli olsa da kişiye özel çözümler üretmede yeterli olmayabilir. Biz Türk hekimleri yabancı meslektaşlarımızla beraber bu pilot çalışmaları yaparak geleceğe yönelik devlet sağlık politikalarına ışık tutabileceğimiz kanısındayız.

Prof. Dr. Michael HAMM 1 Aralık 2013 tarihinde İstanbul’a gelerek 10 saatlik bir obezite eğitimi verecektir.

Eğitim Pazar günü Fener- Kalamış Cad. 90/2 Fenerbahçe / İstanbul adresinde yapılacaktır.

Eğitim ücreti hakkında bilgi ve kayıt için: Dr. E. Hakan Eraltan 0216.336.54.20

Eğitim Programı İçeriği:

A) Diyetetik B) Egzersiz tedavisi

a) Beslenme Tıbbı, görevi, önemi ve amacı

b) Temel Mikro ve Makro besinlere güncel ve bilimsel yaklaşım

c) Alman Sağlık Bakanlığı önerisine göre obezite tedavisi

d) Diyetetik tedavisinde son gelişmeler

e) Tüm dünyada ve Türkiye’de uygulanan farklı diyetlerin (Atkins, Dukan vb.) bilimsel açıdan değerlendirilmesi

f) Egzersiz tedavisi ve spor programı nasıl olmalı?

Michael HAMM Kimdir?

Prof Dr. Michael Hamm, 1951 yılında Almanya’nın Mülheim şehrinde doğdu. Bonn Üniversitesi Beslenme bilim dalını okudu ve doktorasını yaptı. Uzun yıllar gıda şirketlerinde yöneticilik de yapan Hamm, Hamburg Üniversitesi ( Hamburg University of Applied Sciences) beslenme bilim dalında profesör olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Köln şehrinde spor okullarında sporda beslenme dersleri vermektedir.

Dortmund Üniversitesi’nde akademi konsey üyeliği, Alman kalp bilimsel danışma kurulu üyeliği, Alman beslenme tıp akademisinde üyelikleri vardır.

Obezite ve sporda beslenme konusuyla ilgili bilimsel çalışma gruplarında aktif üyeliklere sahip olan Hamm, Avrupa’da ünlü 20’den fazla popüler bilim alanında beslenme danışmanlık kitaplarının yazarlığını yapmıştır.