13.8 C
İstanbul
18 Ekim 2021, Pazartesi

Satın Al

spot_img

Sofraya Yalnız Oturmayın

Sofraya Yalnız Oturmayın

Sadehayat.com

Eski bir İslam geleneği olarak biliyoruz ki yemeği dostlar ile paylaşmak ömrü bereketlendirir.

Yapılan bir araştırmaya göre yalnız yemek, besinsiz gıda tüketimine yol açıyor. 1993 ve 2013 yılları arasında yürütülen ve 25.000 orta yaş üstü kişilerin incelendiği araştırmada, yalnız yaşayan kişilerin sebze ve meyve gibi, sağlıklı ve ev yapımı yemek tüketme oranı ailelere veya evli çiftlere göre daha düşük.

Avrupada yalnız yaşam şekline karşı uzmanlar halkı uyarıyor. Yalnız yaşamak ve bir aileye sahip olmamak bir kişiye günde 15 adet sigara içmek kadar zarar verebilir. Yalnız yaşayan yaşlıların demans, depresyon ve bilişsel gerilemelere sahip olması büyük bir olasılık.

Kaynak: Dailymail.co.uk

Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

Bizi Takip Edin

11,853BeğenenlerBeğen
918TakipçilerTakip Et
2,174TakipçilerTakip Et

Son Yazılar