10.9 C
İstanbul
25 Ekim 2021, Pazartesi

Satın Al

spot_img

Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi 2014

tibbinebevikongresi

Ücretsiz Katılım Formunu Doldurmak için Tıklayınız >>>

 

Türkiye'de Geleneksel Tıp uygulamalarının yasal düzenlemelerinin hazırlanmasıyla başlayan süreçte Muhder'in düzenlediği Uluslararası Tıbb-ı Nebevi Kongresi, konuya farklı bir bakış getirilecek.
İslam Tıbbı'nın ahlaki esasları olarak kabul edilen Tıbb-ı Nebevi, Hz. Muhammed'in (s.a.v.) beden ve ruh sağlığı, beslenme, hareket, giyim-kuşam, tedavi ve sağlığı koruma konılarındaki uygulama ve tavsiyelerinden meydana gelmektedir. Bu yönleriyle Tıbb-ı Nebevi (Peygamber Tıbbı) birçok disiplindeki araştırmacıların ilgilendiği bir konu.

24-25 Haziran 2014'te Ankara'da gerçekleştirilecek kongreye Türkiye'nin yanısıra birçok ülkeden uzmanlar katılacak. Katılımcılardan bazıları şöyle:

 • Aidin Salih – NHI İstanbul Doğal Sağlık Esntitüsü Onursal Başkanı
 • Prof Dr. Rashid Bhikha – İbn-i Sina Tıp Enstitüsü Başkanı, Güney Afrika İslam Tıbbı Birliği Başkanı (Güney Afrika)
 • Yard. Doç Dr. Kelly Pemberton – The George Washington Üniversitesi Öğretim Üyesi (ABD)
 • Prof. Dr. Sawsan Mohamed Rohaiem Aly – Kral Abdul Aziz Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbb-ı Nebevi Araştırmaları Merkezi – Öğretim Üyesi (Suudi Arabistan)
 • Prof. Dr. Nurmuhammad Amat – Şincan Tıp Üniversitesi Dekan Yardımcısı – Geleneksel Uygur Tıbbı Fakültesi Öğretin Üyesi (Doğu Türkistan)
 • Doç. Dr. Kaleem Ullah Rajput – Medipol Üniversitesi – Geleneksel Tıp Araştırmaları Merkezi – Öğretim Üyesi
 • Prof. Dr. Amina Ather – Avrupa Tabipler Birliği Asya Sorumlusu (Almanya)
 • Dr. Muhammed Reslan Hasenien – Geleneksel İslam Tıbbı Uzmanı (Katar)
 • Dr. Muhamad Adam – Dahiliye Uzmanı – Geleneksel Unani Tıbbı Uzmanı (Almanya)
 • Dr. Sirfraz Nazir – Kupa Terapisi Uzmanı / Eğitmeni (İngiltere)
 • Dr. Amir Sheikh – Kupa Terapisi Uzmanı / Eğitmeni (İngiltere)

Kongre'de ele alınacak bazı başlıklar şunlar: Kur’an-ı Kerim ve şifa, hadis Kitaplarında Tıbbu’n-Nebevî, ,koruyucu hekimlik (dengeli beslenme, cüzzam, spor, sağlıklı yaşam ve karantina), anne çÇocuk sağlığı ve emzirme, Hz. Peygamber döneminde uygulanan tedavi yöntemleri (ateşle dağlamak, Hacamat vs.), vücut temizliği (abdest, gusül, teyemmüm, kişisel temizlik vs.), dua, akıl ve ruh sağlığı, bitkiler ve şifa, cinsel hayat (evlilik, kadın halleri, evlilik dışı ilişki vs.), ağız ve diş sağlığı (misvak vs.), göz sağlığı (sürme çekme vs.), islamiyet ve modern tıbbın gelişimine katkısı, yemek adabı, güzel koku, ibadetlerin insan sağlığı üzerinde etkisi, Peygamber Efendimizin tedavi ile ilgili mucizeleri organ bağışı, organ ve doku nakli, sünnet olmak, sağlığa yararlı içecek ve yiyecekler, sağlığa zararlı içecek ve yiyecekler (GDO’lu gıda maddeleri, ateroskloroz, içki, sigara, domuz eti, kan, ölü eti, plasenta yemek, etobur vahşi hayvanların etinin yenmesi), zehirlenmeler ve ilaç tedavisi, ses ile tedavi (su sesi, kuş sesi, müzik vs.), alternatif tıp ve İslam (Yoga, Akupunktur vs.), Modern Tıp ve İslam (Kök Hücre Tedavisi, İmplantasyon, Tüp Bebek, Klonlama vb.), İslâm’da kılık-kıyafet ve örtünme, estetik cerrahi ve İslam, kürtaj ve diğer çocuk aldırmayöntemleri…

NHI İstanbul Doğal Sağlık Araştırmaları Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilecek etkinlik İki gün sürüyor. Programa katılım ücretsiz ancak katılımcıların daha önceden başvuru formlarını organizasyon komitsine ulaştırmaları gerekiyor.
http://www.tibbinebevi.com

Facebook'tan takip etmek için tıklayınız

Yer: İlci Residence Hotei, Ankara

Tarih: 24-25 Haziran 2014

Katılım koşulları: İlgililere açık (Lütfen form doldurarak başvurunuz)

 

Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

Bizi Takip Edin

11,853BeğenenlerBeğen
918TakipçilerTakip Et
2,172TakipçilerTakip Et

Son Yazılar