3. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu Başlıyor

0
182

(Sadehayat.com)

NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü tarafından düzenlenen, dünyada alanının tek organizasyonu 3. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu 21-22 Eylül 2013 tarihlerinde yeniden İstanbul’da…

Ülkemizde Kupa Terapisi hakkında yakında tamamlanacak olan yasallaşma sürecine büyük katkı sağlayan bu bilimsel sempozyumda, dünyanın pek çok ülkesinden katılan bilim insanları araştırma sonuçlarını sağlık profesyonelleri, öğrenciler ve araştırmacılar ile paylaşacak.

Ana teması Kanıta Dayalı Geleneksel Tıp olan sempozyumda, bu yıl Geleneksel Tıbbın önemli bir uygulaması olan Hirudoterapi (sülük tedavisi) ile ilgili oturumlara da yer verilecektir. Ayrıca büyük hekim İbni Sina’nın, tıbbın temellerini anlattığı eseri El-Kanun’un yazılışının 1000. yılı münasebetiyle özel bir oturum ve panel düzenlenecektir.

KUPA TERAPİSİ SEMPOZYUMUNUN TEMEL HEDEFLERİ
◾En iyi uygulama ve araştırmaların sunulması
◾Yeni çalışmaların teşvik edilmesi
◾Fikir alışverişinin ve iletişimin sağlanması
◾Uluslararası standartların geliştirilmesi
◾Klinik araştırmalar için finansal destek bulunması
◾Bütüncül ve doğal tedavi metotları ile ilgili yasal düzenlemelere katkı sağlanması

3. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu iki gün sürecek. Birinci gün Kupa Terapisi alanında sözlü ve görsel sunumların paylaşılacağı programın, ikinci gününde ise Hirudoterapi (sülük tedavisi) ve El Kanun’un 1000. yılı hakkında oturumlar düzenlenecek. Sempozyum süresince vak’a kayıtlarının poster sunumları da sergilenecek. Katılımcıların seçeceği ilk 3 poster sunumu ödüllendirilecek.

Yakın bir zamanda Geleneksel Tıbbın dünyada sağlık gündeminin odak noktası haline geldiğine şahit oluyoruz. Buna paralel olarak bilimsel etkinliğin organizatörü NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü’nün hedefini Geleneksel Tıbbın kadim değerlerinin, prensiplerinin ve tedavi usullerinin bilimsel platformda yeniden konuşulması ve konuyla ilgili uzmanların fikir sahibi olmasını sağlamaya devam etmek olarak açıklıyor.

Ülkemizde Kupa Terapisinin yasallaşma sürecinde sona gelindiği bu dönemde, sağlık profesyonelleri ve akademisyenlerin kariyerlerinde fark oluşturacak, dünyada ilginin giderek arttığı Kupa Terapisi ile ilgili tek bilimsel organizasyon olan 3. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu’na katılmanızı tavsiye ederiz.

Sempozyuma katılmak için buraya tıklayarak kayıt formunu doldurabilirsiniz. Ayrıca etkinlikler ve önceki sempozyum detaylarıyla ilgili bilgiye www.kupaterapisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Erken kayıt indiriminden yararlanmak için son gün 1 Ağustos 2013.