6.3 C
İstanbul
31 Mart 2023, Cuma
spot_img

Tıbbi Kupa Terapisi Eğitimi Başlıyor!

Tıbbi Kupa Terapisi Eğitimi Başlıyor!

NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü (sadehayat.com)

NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü ve Britanya Kupa Terapisi Topluluğu (British Cupping Society) tarafından 13 – 14 – 15 Aralık 2013 tarihinde düzenlenecek Tıbbi Kupa Terapisi Eğitimi’nin kayıtları başladı.

40 saatlik bir sertifika programı olan bu eğitim tıp profesyonelleri tarafından hazırlanmıştır. Eğitim sertifikası İngiltere ve diğer Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Müfredatı saygın üniversitelerin öğretim görevlilerinin katkılarıyla NHI İstanbul tarafından geliştirilen bu eğitim, sağlık profesyonellerine özel olarak tasarlandı.

Katılımcılar, uzmanlar gözetiminde pratik yapma, gözlemleme ve soru sorma fırsatı bulacaklar. Eğitim sonunda katılımcılar “Kupa Terapisti” unvanı kazanacaklar.

2011 yılında çıkarılan KHK ile Türkiye’de Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif (GTA) Tıp hakkında yasal düzenlemeler başlatıldı. 2009 yılında bu yana Kupa Terapisi konusunda uluslararası bilimsel etkinliklere imza atan ve Kupa Terapisi konusunda geniş bilgi ve tecrübeye sahip, uluslararası düzeyde tanınırlığı olan NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü, Türkiye’deki yönetmelik hazırlama sürecinde aktif olarak görev almaktadır. “Kupa Terapisi” hakkındaki yasal düzenleme sürecinin 2013 yılında tamamlanması hedefleniyor.
Kursiyerler bu eğitim ile Türkiye’de gelişmekte olan Geleneksel, Tamamlayıcı ve Alternatif (GTA) Tıp alanına yetkin bir giriş yapacak. Bu sayede tüm sağlık çalışanları GTA Tıp konusundaki hizmet alanlarını geliştirebilme imkanı bulmuş olacaklar. Uluslar arası Kupa Terapisi Sempozyumu’nda Türkiye’de yılda yaklaşık 100.000 kişi Kupa Terapisi uygulamasını tercih ettiği açıklandı. Bu talebin yeterli eğitim almış sağlık personeli tarafından karşılanması ise önemlidir.

Siz de Tıbbi Kupa Terapisi Sertifika Programı ile ülkemizde gelişmekte olan bu yeni hizmet alanında nitelikli bir eğitimle yer bulabileceksiniz.

Kayıt için: www.nhi.com.tr / bilgi@nhi.com.tr / 0216 474 23 73

Önceki İçerikGeleneksel Tıp Röportajı
Sonraki İçerikKuşburnu Şurubu
Sade Hayat
Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

[td_block_social_counter facebook="441147939243524" twitter="sadehayatcom" style="style8 td-social-boxed td-social-font-icons" tdc_css="eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9" custom_title="Bizi Takip Edin" block_template_id="td_block_template_8" f_header_font_family="712" f_header_font_transform="uppercase" f_header_font_weight="500" f_header_font_size="17" border_color="#dd3333" instagram="sadehayatcom"]

Son Yazılar

Gönder
Yardım?
Sade Hayat ile sohbet
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?