10.9 C
İstanbul
25 Ekim 2021, Pazartesi

Satın Al

spot_img

Sülük İçin Haksız Benzetme

(Sadehayat.com)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Dolandırıcılık” ve “Zimmet” suçlarından 18 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılan Cem Uzan hakkında, “Türkiye’nin haklarına yapışmış en büyük sülük…” ifadesini kullandı.

Sülük (Hirudo Mecidinalis), insanlar için birçok hastalıkta kullanılan güçlü bir biyolojik ilaçtır. Sülük dünyada ve ülkemizde kronik rahatsızlıklar da dâhil birçok hastalığın iyileştirilmesinde, yönetilmesinde ve rehabilitasyonunda kullanılmaktadır. Bu tedavi (Hirudoterapi) hakkında yapılan birçok bilimsel araştırma sülüğün insan ve hayvan sağlığında etkili bir tedavi olduğunu ortaya koymaktadır. Sülük, kan emmesinden ziyade insan vücuduna bilinen 106 biyoaktif madde vermesiyle etkili bir tedavi gerçekleşebilmektedir.

Bu bilgiler ışığında bakıldığı zaman, Sayın Bakanın sözkonusu kişiyi sülüğe benzeterek bu kişinin faydalı bir eylem yaptığı sonucu çıkmaktadır.

Ülke kaynaklarımızı kullanmada usulsüzlük yapan birinin sağlık açısından son derece faydalı bir hayvanla benzeştirilmesi sülük açısından bir haksızlıktır.

Tabii kaynaklarının büyük oranda Türkiye’de bulunduğu bu değerli hayvanın iade-i itibarını Geleneksel Tıp uzmanları dört gözle beklemektedir.

Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

Bizi Takip Edin

11,853BeğenenlerBeğen
918TakipçilerTakip Et
2,172TakipçilerTakip Et

Son Yazılar