13.8 C
İstanbul
18 Ekim 2021, Pazartesi

Satın Al

spot_img

Hamilelikte Beslenme Bebeğin DNA’sını Etkiliyor

12.26.2013_hamilelikte_beslenme

Sadehayat.com

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre anne karnındaki bebekler, dünyaya gelecekleri çevreye uygum sağlayabilmek için, annenin tükettiği gıdalardan bilgi topluyor ve genetik hafızalarına kaydediyorlar.

Annenin rafine ve katkılı gıdalarla beslendiği durumlarda bebeklerde genlere işlenen hatalı ve yanlış bilgiler obezite, kalp ve şeker hastalıkları ile ilgili genlerde bozulmaya yol açıyor. Uzmanlar bu şartlarda dünyaya gelen bebeklerin, ailede obezite geçmişi olmasa bile aşırı kilolu olabileceklerini belirtiyor.

Gelecek nesillerin sağlığının büyük oranda anne sağlığına bağlı olduğu bir gerçek. Bu nedenle doğurganlık yaşına ulaşan her kadının beslenme ve yaşam şekline dikkat etmesi şart. Hamilelik esnasında dikkatli olmaktan ziyade, hamilelikten çok önce dahi doğuma hazırlanmak gerekiyor.

Kaynak: bbc.co.uk
 

Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

Bizi Takip Edin

11,853BeğenenlerBeğen
918TakipçilerTakip Et
2,174TakipçilerTakip Et

Son Yazılar