13.8 C
İstanbul
18 Ekim 2021, Pazartesi

Satın Al

spot_img

El Kanun Eserinin Yazılışının 1000. Yılı Kutlama Programı

11.26.2013_elkanun_etkinlik

Sadehayat.com

Unesco Türkiye Milli Komisyonu'nun desteği ile İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 23 Kasım 2013 Cumartesi günü "İbn-i Sina'nın "El- Kanun Fi't-Tıbb" Eserinin Yazılışının 1000. Yılı Kutlama Programı" düzenlendi.

Programda El-Kanun kitabını Türkçe’ye kazandıran Prof. Esin Kahya “İbni Sinanın Bilim Tarihindeki Yeri”;  Prof. Dr. Hayrani Altıntaş “Felsefe Tarihinde İbn Sina” ve Doç. Dr. Ahmet Acıduman “El Kanun Fittıb’da Cerrahi Uygulamalar: Nöroşirirji” başlıklı konuşmalarını sundular.

Katılanların büyük bir ilgiyle takip ettiği etkinlik sona erdi.

http://www.izmir.edu.tr/tr/genel-haberler/izmir-universitesi-duyurulari/4121-Ibn-i-Sina'nin-

Elkanun.com

Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

Bizi Takip Edin

11,853BeğenenlerBeğen
918TakipçilerTakip Et
2,174TakipçilerTakip Et

Son Yazılar