10.9 C
İstanbul
25 Ekim 2021, Pazartesi

Satın Al

spot_img

Ankara Tıp Tarih Topluluğu’ndan 1000. Yılında El-Kanun Sempozyumu

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tarih Topluluğu, 1000. Yılında El-Kanun Fi’t TIbb ve İbn-i Sina konulu sempozyum düzenliyor. Etkinlikte, El-Kanun’un günümüz Türkçe’sindeki tek tercümesinin sahibi Prof. Dr. Esin Kahya konuşmacı olarak katılacaktır.

İbn Sina Metafiziği kitabının yazarı, özellikle İbn Sina’nın varoluş düşüncesi, nefs teorisi ve Batı düşüncesindeki tesiri hakkında araştırmalara sahip, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayrani Altıntaş ve Ankara Üniversitesi Tıp Tarihi ve Etik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Acıduman sempozyumun konuşmacıları arasında yer alıyor.

Unesco’nun 1000. yılı ilan ettiği, İbn Sina’nın kitabı El Kanun Fi’t Tıbb’ı ve Türk bilim insanı, insanlığın ortak mirası, hastanemize isim veren İbn-i Sina’nın konuşulacağı etkinlik tüm ilgililere açık.

Tarih: 28 Kasım 2013, Perşembe

Saat: 16:00

Yer: Ankara Tıp Fakültesi, Abdulkadir Noyan Konferans Salonu

Sade Hayathttp://www.sadehayat.com
2008 yılında faaliyete başlayan, sade ve doğal yaşam tarzının kapsadığı konularda yayın ve satış yapan popüler bir web sitesidir. SadeHayat.com, ziyaretçilerinin yaşam tarzı ile ilgili bilgi ihtiyacını karşılamak, doğru yönlendirmeler, bilgilendirmeler ve uyarılar yaparak ziyaretçilerinin sade hayat konusunda donanımlı hale gelmelerine yardımcı olmak, sade hayat tarzında toplumun diğer kesimlerinin faydasına olacak yaklaşımların bilinirliğini arttırarak toplum faydası oluşturmak amacıyla yayın yapmaktadır. Bilgi için (Whatsapp / Bip / Telegram Hattı): 05534180802

İlgili Yazılar

Bizi Takip Edin

11,853BeğenenlerBeğen
918TakipçilerTakip Et
2,172TakipçilerTakip Et

Son Yazılar