3 çeşit GDO’lu Ürün Serbest Bırakılmak Üzere… Yarın son gün!

2
190

13.08.2011_gdolu_urunler

Ülkemizde 3 çeşit GDO'lu mısır serbest bırakılmak üzere!

Bu süreçte TÜKETİCİ GÖRÜŞLERİ de dikkate alacaklar. 14 Eylül 2011 Çarşamba'ya kadar bu konuda görüş bildirme şansımız var.

Eğer GDO'lu bu mısırları istemiyorsanız aşağıdaki mesajda yönlendirdiği şekilde görüş bildirebilirsiniz.

GDO'larla ilgili karar veren Biyogüvenlik Kurulu bağlı bilimsel komiteler 3 GDO'lu mısır ile ilgili bir rapor hazırladı. Bu raporlar hakkında tüketicinin de görüşleri değerlendirmeye alınacak. Tüketici görüşlerinin alınacağı son tarih 14 Eylül 2011, Çarşamba.

 

Ekte, GDO'ya Hayır Platformu'nun basın açıklaması ve görüş olarak iletebileceğiniz bir dosya mevcut. İsterseniz yazının tamamını, isterseniz seçtiğiniz bir bölümümü görüş olarak iletiniz.

NASIL GÖRÜŞ İLETEBİLİRİM?

Türkiye Biyogüvenlik Bilgi Değişim Mekanızması sayfasını tıklayın.

– GEN alanına "Bt11, DAS 1507, DAS 59122" yazabilirsiniz.

– KOMİTE kısmında sırasıyla her iki komiteye de görüşlerinizi lütfen bildiriniz.

 

Bu komiteler GDO'nun gerçek yüzünü anlatan ve kötüleyen raporlar yazsalar da ithaline olumlu yaklaşmışlardı. Biyogüvenlik Kurulu halkın gürüşüne göre bu GDO'lu mısırların ithaline olumlu veya olumsuz yaklaşacak.

Gücünüzü kullanın.

Lütfen bu sayfayı arkadaşlarınıza veya üyelerinize gönderiniz.

 

[dm]4[/dm]

[dm]17[/dm]

[dm]18[/dm]

 

İlgili haberler:

gidahareketi.org

Dosyalar için Ziraat Müh. Odası İstanbul Şb. Başkanı Ahmet Arıklı'ya teşekkür ederiz.

2 YORUMLAR

  1. başta müslüman toplumları olmak üzere tüm insanlığın duyarlı olması gereken çok önemli bir konu; geçmiş zamanlarda hasatane bölümleri bir elin parmağı ile gösterilirken şimdi ise bir bulmaca haline gelmiş polikilinikler var.buda şunu gösteriyorki gdo’ lu ürünleri insanlığa yedire yedire insanları hasta ve çocuk yapamaz hale getirdiler. bu bağlamda gdo’ lu ürünleri serbest bırakanlara hakkımızı helal etmiyor, gdo’lu ürünler üzerine çalışanların insanlık yararına daha duyarlı davranmalarını bundan vazgeçip organik işlerle uğraşsınlar bu insanlık için daha hayırlı olur düşüncesiyle gdo’ lu ürünlerin serbest bırakılmasını istemiyorum.